Popradské Pleso

Popradské Pleso leží priamo na trase Tatranskej magistrály a zo Štrbského Plesa je vzdialené 60 min. pohodlnou pešou chôdzou.

Popradské Pleso je východiskom pre všetky významnejšie pešie (Rysy, Kôprovský štít a i.), vysokohorské túry vo Vysokých Tatrách. Pri Popradskom Plese sa nachádza Symbolický cintorín obetí Vysokých Tatier.

Lyžiari do tejto oblasti chodia do mája pre trvajúce dobré lyžiarske podmienky, najmä pre náročné a extrémne lyžovanie ako aj pre skialpinizmus. Bežecké lyžovanie v zimných mesiacoch je samozrejmosťou. Popradské Pleso je obľúbeným cieľom cyklistov a východiskom pre horských cyklistov. Okrem miestnej ponuky je v blízkom okolí možnosť využitia širokej palety ďalších služieb ako konské záprahy, lietanie na rogale a závesných padákoch, kúpanie, jaskyne a pod.

Horský hotel Popradské pleso* (bývala Chata kpt. Morávku) je situovaný v malebnom prostredí Mengusovskej doliny v Tatranskom národnom parku, na brehu Popradského Plesa, v blízkosti Štrbského Plesa, v nadmorskej výške 1 494 m. Svojím vybavením je to skôr horský hotel ako horská chata. Poskytuje ubytovanie pre rôznorodú klientelu – od apartmánov pre tých, čo vyžadujú väčšie pohodlie, až po prenajatie miesta na spanie pre nenáročných turistov. Celková kapacita je 165 lôžok. Okrem ubytovania je k dispozícii reštaurácia, slovenská izba, fínska sauna, wellness kaďa, recepcia s predajom a požičovňou horolezeckých potrieb, predajom suvenírov, zmenáreň, lyžiareň, sušiareň, terasa, biliard, ping-pong. Hotel je často využívaný aj firmami na team buildingové aktivity, zamestnanecké eventy a iné spoločenské podujatia.

GPS súradnice: 49.154885, 20.079778

Zdroj: popradskepleso.com, Foto: dreamstime.com

  Informácie

Send this to friend

  • Petra Toth

    Petra Toth je slovenská šperkárka a dizajnérka, ktorá používa pôvodné slovanské […]

  • Tatranská zima

    Kto raz prepadne krásam našich Tatier, už ťažko môže bez nich žiť. Užite si […]

  • Mitická Plus

    Na úpätí Strážovských vrchov sa nachádza vzácny minerálny prameň. Jeho […]